Jdi na obsah Jdi na menu
 


                             KOCOUR

celé jméno: Kocour                             Obrazek

nejhezčí hoch na lodi

povolání: pilot a čichové čidlo

rodiče: Chromý (snědl si své nohy) a Hloupá

miluje: sám sebe,své šatstvo,ryby,mléko,sex (který nikdy neprovozoval)

nesnáší: nemoderní oblečení,puky nakřivo,faldíky,Rimmera

Kocour je z rodu Felis sapiens, který vznikl evolučím vývojem z Listerovy těhotné kočky Frankensteina, kvůli které byl zavřen do stáze(předpisy přísně zakazovaly přechovávat na lodi zvíře,které neprošlo karanténou). Kočka přežila nukleární nehodu díky tomu, že byla bezpečně uzavřena ve skladišti. Zde se kočky po milióny let rozmnožovaly a evolučně vyvíjely-až k rase Felis sapiens.Jejich civilizace se řídila především náboženstvím.
Kocour zdědil polovinu inteligence kočky domácí.

V roce 3 002 181 byl Lister propuštěn ze stáze.

úryvek z dílu Čekání na Boha:
Lister se seznamuje s kočičí kulturou prostřednictvím Kocourových knih, které se nečtou, ale čichají. Lister zjistí, že kočičí bůh Cleuster je jen zkomolenina jeho jména, a že Fušál je jeho Fidži. Je tedy kočíčím bohem. Nechá si Hollym přeložit kočičí bibli...
A Cleuster děl: "Hle, zavedu vás na Fušál, a tam otevřeme chrám jídla v nemž budou párky, chutné koblížky a hojnost všemožných laskomin, ba i malé sáčky s hořčicí a obsluha nechť nosí čapky na znamení vznešenosti, ačkoli budou z barevného kartonu a na vrcholku je bude zdobit roztomilý šíp."
Celou historii kočičího národa tvoří války mezi dvěma klikami = přívrženci červených čapek a zatvrzelí modročepičkáři. V těchto válkách většina koček zahynula. Pak se kočky vydaly hledat Fušál. Lister je dojat a kočičí historii naprosto znehodnotí větou: "Čapky měly být zelené..." Lister sleduje Kocoura a objeví posledního žijícího slepého zástupce červenočepičkárů na lodi. Řekne mu, že je Cleuster a starý muž šťasten zemře.

Většinou se vzdělával sám a jeho životním krédem je unikat práci za každou cenu. Velice si zakládá na svém zevnějšku. Má tak rozsáhlý šatník, že by mohl obléci celou planetu. Také velice rád a často jí, nejraději má cornflakes a samozřejmě ryby.

Za své nejlepší vlastnosti považuje svůj egocentrismus, narcisismus, ješitnost a sobectví. Jeho dalšími typickými znaky jsou špičaté zuby, barevně sladěné vnitřní orgány, rytmický tep (vhodný ke každodennímu poslouchání) a šest bradavek - samice jsou v posteli velice nenáročné, zvláště ovládáte-li hru na piano. Kocour miluje sex, přestože ho nikdy neměl.

Bez své elegance, grácie a šarmu se kocour mění v osobnost ztělesněnou Duanem Dibbleym, což je puntičkářský magor, který by svým předkusem mohl otvírat pivní lahve a který se řídí heslem: "bez umělohmotných sandálů, pletené vesty, termosky a tabulky zvířecích stop ani ránu
".