Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

celé jméno: Holly

holografický počítač 10. generace

povolání: lodní počítač

rodiče: konstruktéři RD

životní láska: Sinclair ZX81

miluje: čistou obrazovku,kanadské žartíky,Agathu Christie

nesnáší: statickou elektřinu,Rimmera

status: on line

Jupiterská těžařská společnost začala vybavovat své těžební vesmírné lodi počítači, které měly lidskou tvář. Na loď Červený trpaslík byl umístěn hologramatický počítač 10. Generace, který byl pojmenován Holly. Holly měl IQ 6000 a kromě dohledu nad lodí, dokázal oživit i jeden hologram člena posádky. Nicméně v roce 2140 nedokázal zabránit nukleární nehodě, která zabila celou posádku, kromě Listera zavřeného ve stázi a jeho kočky.

Následující tři miliony let prožil Holly sám, začal trpět počítačovou senilitou a jeho původní IQ se smrsklo na 60. Přesto dál dokázal kontrolovat loď-všechny informace má z Obrázkové encyklopedie vesmíru.Přečetl všechny knížky, které kdy byly napsány. Za bezkonkurenčně nejhorší prohlásil "Fotbal - stará zábavná hra" od Kevina Keegana. Sestavil vyčerpávající a kompletní mapu vesmíru, včetně poštovních schránek a malých kostelních věžiček. Má velice rád kanadské žertíky. Když nebezpečí radioaktivity pominulo, propustil Holly Listera ze stáze a jako společníka mu oživil Arnolda Rimmera, bývalého Listerova nadřízeného.

Holly nemusí zůstávat jen na palubě Červeného trpaslíka, ale může být přenášen v podobě náramkových hodinek. V této podobě se ale snaží vyvarovat lidí, kteří se škrábou v podpaží a mají díry v kapsách u kalhot (při návštěve Listerovy děravé kapsy si připadal jako ve filmu "Útok smrtících angreštů"...).

Jeho první láskou byla Sinclair ZX81, byla ale hloupá, levná a neuměla loadovat, což samozřejmě nebylo nic pro něj. Později objevil Holy Hop, díky němuž se dostal do paralelního vesmíru, kde potkal svůj ženský protějšek Hilly. Do té se okamžitě zamiloval. Po návratu do svého vesmíru změnil svou identitu za její (změnil si pohlaví a obličej).
Později se znovu vrátil ke své původní, mužské podobě, která kdysi patřila největšímu a nejplodnějšímu milovníkovi všech dob.